Skrzynie ogrodowe

Wszystko na temat skrzyń ogrodowych

W każdym ogrodzie, a nawet domu powinno znaleźć się miejsce na skrzynię, w której będą znajdowały się narzędzia. To pozwoli na szybkie naprawianie usterki czy wykonywanie podstawowych czynności pielęgnacyjnych w ogrodzie. Skrzynia bez względu na to czy to domowa czy ogrodowa powinna posiadać duże komorę na większe narzędzia oraz wiele mniejszych przegródek na drobiazgi. To pozwoli każdej osobie na szybkie odnalezienie dokładnie takich narzędzi, jakie są potrzebne. W skrzyni ogrodowej powinien być też poręczny i wygodny uchwyt, dzięki czemu będzie można ją w razie potrzeby przetransportować w inne miejsce.  Pojemnik, w którym mają znajdować się większe i cięższe narzędzia powinien być wykonany z trwalszych materiałów. Dodatkowo skrzynia ogrodowa powinna być odporna na działanie czynników atmosferycznych. Dobrze wykonana skrzynia może być nie tylko funkcjonalna, ale również ładna. Najbardziej dekoracyjnie wyglądają skrzynie drewniane.

Skrzynia ogrodowa – jaką wybrać?

Oferta w sklepach ogrodniczych jest tak duża, że czasami trudno nam się skupić na tych parametrach, które nas najbardziej interesują. Warto szukać skrzyni, które będą łączyły trwałość oraz funkcjonalność w jednym. Praktyczna skrzynia to taka, która jest duża i pomieści większe przedmioty. Mała raczej przeznaczona będzie do przechowywania drobiazgów. Wygląd zewnętrzny ma również duże znaczenie. W zależności od tego, jaki mamy styl w ogrodzie tak dopasowujemy swoją skrzynię. Nie musimy kupować czegoś bardzo drogiego, dobrze wykonana i solidna skrzynia wcale nie musi być bardzo droga.

4754605563_7df491f363_z

Z jakiego materiału powinna być skrzynia do ogrodu lub mieszkania?

Najczęściej do wyboru mamy albo materiały naturalne albo tworzywa sztuczne. Oczywiście najbardziej popularnym materiałem cały czas jest drewno. Jeśli odpowiada nam taki materiał to zastanówmy się czy w naszym przypadku się on na pewno sprawdzi. Skrzynia, która stoi na zewnątrz musi być wykonana z odpowiedniego gatunku drzewa oraz dodatkowo powinna być dobrze zaimpregnowana, bo to chroni ją przez złą pogodą. Dobrym rozwiązaniem jest lite drewno akacji, które jest bardzo twarde, ale i odporne. Można kupić również drewno dębowe czy nawet gatunki egzotyczne. Nie kupujmy skrzyń wykonanych z drewna sosnowego. Cena jak i walory estetyczne mogą nas kusić, ale trwałość jest bardzo słaba i nie będzie to dla nas opłacalny zakup. Warto zastanowić się nad skrzyniami wykonanymi z tworzyw sztucznych. Nie są one tak efektowne jak skrzynie drewniane, ale na pewno są bardzo trwałe. Do wyboru mamy skrzynie wykonane z technorattanu, które są doskonała imitacją naturalnego rattanu.

Połączenie praktyczności oraz wygody

Jeśli wybieramy skrzynię nie tylko do gromadzenia narzędzi, ale również do siedzenia to warto wziąć inne opcje pod uwagę. Może to być pojedyncze i niezależne siedzisko albo przedłużenie ławki ogrodowej. Można kupić takie modele, które posiadają kółka, co jest praktyczne i daje możliwość przemieszczania się skrzyni, a nawet jej schowania, kiedy warunki atmosferyczne nie są sprzyjacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*


  • Cześć! Mam na imię Kasia, pasjonuję się ogrodnictwem od ponad 8 lat. Postanowiłam prowadzić tego bloga aby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapraszam do komentowania !